VOIP چیست ؟

VOIP چیست ؟

فناوري موسوم بهVoIP (Voice over IP) همان فناوري‌اي است كه امكان برقراري مكالمات تلفني را ازطريق بستر IP فراهم مي‌كند وهر روز مورد استفاده تعداد فزاينده‌اي از شركت‌ها و اشخاص قرار مي‌گيرد.بهره گيري از فناوري VoIP روش ساده ‌اي براي برقراري ارتباط بين شعبه‌هاي مختلف و همچنين برقراري ارتباط باكارمندان راه دور شركت‌ها محسوب مي‌شود.بسياري ازكاربران به‌منظور پرداخت هزينه كمتر براي مكالمات به اين فناوري روي مي‌آورند.بسياري ازعرضه‌كنندگان خدمات اينترنتي در سراسر دنيا به ‌منظور كاهش هزينه‌هاي مكالمه تلفني از فناوري‌هاي خلاقانه‌اي بهره‌مي‌برند.

VOIP چیست ؟

برای راه اندازی VOIP به چه امکاناتی نیاز داریم؟
سیستم VOIP در واقع یک مجموعه از سخت‌ افزار و نرم‌ افزار است که ما را قادر می‌کند تا از اینترنت به عنوان واسط انتقالی برای تماس‌های تلفنی استفاده کنیم.
مطابق با تصویر زیر جهت برقراری تماس رایگان بین دو فرد که در فاصله ایی دور از هم قرار گرفته اند ( معمولا در دو شهر متفاوت ) در اختیار داشتن یک بستر IP  میتواند به عنوان اساسی ترین شرط راه اندازی این سیستم به شمار آید.

فروشگاه کام کالا با ارائه آی پی فون های سیسکو گزینه ی مناسبی برای راه اندازی voip می باشد .

ویپ | voip

ویپ | voip

به زبان ساده شما برای ارتباط با فرد مورد نظر در شهر دیگر با

وارد کردن کد فرد مخاطب ( در دفتر یا کارخانه دیگر شما)  به  VOIP Gateway تعبیه شده در سـانترال خود وصــل شده و سپس از طریق VOIP Soft Switch به VOIP Gateway تعبیه شده در سانترال طرف مقابل وصل می شوید و در نهایت تماس شما به داخلی مورد نظر انتقال داده می شود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *